11 Şubat 2016 Perşembe

Sevgililer Günü hediyesiÖzel ve güzel günler için ne düşünüyorsunuz ? Ben nedense oldum olası sevmiyorum . Anneler günü , babalar günü bi derece ( ki onları da sevmem , başka çocukların canının acıttığı için ) ama sevgililer gününden hiiiç mi hiç haz etmem .

Zorlama , süprizmiş gibi yapılan yemekler , pastalar , şaraplar falanlar .  'Ayyy daha yeni hediye aldım dı , imdi gene ne bulup alıcam ' demeler . ' ayy şekerim çok güzel bir hediye buuuuu ama yaaa ' deyip yalandan gözü doldurmalar  hemen akabinde arkadaşa , eşe dosta ' benim hanzo kalkmış bana mutfak robotu almış , sevgilisi mutfak sanki ' diye yakınmalar . Vitrinlerden taşan ayılar , ki o konuya hiç girmeyeyim .
Ne alsam mutlu etsem , parada kalmadı , maaş yatmadı , kart doldu derken ' ayyyhhh imdat ' diye bağırası geliyor insanın . Evet hediye kapitalist düzeninin bize .... diye başlayıp kimseyi yorma niyetinde değilim . Ama bana çok anlamsız geliyor o günü kalplere , çiçeklere , böceklere , hediyelere boğmak .
Çok şanslıyım ki Mehmet'te benim gibi düşünüyor . Şimdiye kadar bir birimize hiç sevgililer günü hediyesi almadık . Kutlamadık bile . Deliye her gün bayramsa bize de her gün sevgililer günü yanisi .

   Yazının devam için ; http://www.serrafun.com/sevgililer-gunu-hediyesi/

Paylaş

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder