1 Ekim 2014 Çarşamba

Güle güle Eylül


 Bir eylül ayının sonuna gelmiş bulunurken bu ayki en iyi keşfimi takdim etmek istiyorum ...


    GAYE SU AKYOL ..... Hakkında uzun uzun yazılmalı. Bir şişe rakı alıp yanına su bile almadan dinlenmeli.  Bütün bir eylül ayımı onunla geçirdim. Ve bu sesi duymuş olmak için bu  kadar geç kaldığım için kendime kızarak.


 Gaye'yi dinlerken yeni ayın en güzel tarafı olan dergileri baştan baştan karıştırdım. Allahım lütfen dergi çıkartanlara zeval verme. Dergileri sadece tabletten okuyacağımız günler gösterme bize.

 

  
     Taschen kitaplarımı daha rahat okuyabilmek için bu ay kelime daracığımı genişlettim....


      Aralarında bazı çılgın yazarların çılgın kitaplarının olduğu bir takım kitaplar ile tanıştım...   Kısacık bir Bozcada tatili bile sokuşturduk araya. Neden olsa Bozcaada'ya en çok yakışan aysın sen.
 
Eylülde birde şu dalından taze ceviz mevzu var... Daha lezzetli olduğu bir zamanı yok. Eminim .


 Gamze Bursa'nın yeni kitabının hayatımıza girmesiyle yeme alışkanlıklarımız tamamen değişti. 

Şaka, şaka tabiki de kitaba defalarca bakıp kalkıp kuru fasulye pilav yaptım. Ekim ayına artık daha ümitliyim.Ekim ayı için ümitli olduğum bir diğer hususta ekşi mayayı tutturabilmem. Cafe Fernando' nun tarifiyle uğraş uğraş olmadı.3. kez öldürdüm mayayı. Uzun süre depresif gezdim bu yüzden ama sonra tek suçlunun eylülde ansızın bastıran soğuklar olduğuna karar verdim. Bu maya camiası soğuktan haz etmiyormuş...,

Ekimde başaracağım . Huzurlarınıza ekşi mayalı ekmek ile geleceğim ....

Paylaş

4 yorum :

 1. :)
  gülümseyerek okudum,bazı notları da aklıma yazdım:)
  teşekkürler
  sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim . Ve seni gülümsetebilmek ne hoş :)

   Sil
 2. Yemek kitapları konusu bende de benzer. Bu kadar yemek kitabı var ne pişiriyorsun Semi diyorum: köfte, erişte:)) Arada deniyorum elbette ama sık olmuyor. Çocukların yediği belli zaten, hem o artistik yemeklerden yapıp, hem de çocukların yemesini sağlayamıyorum:)
  Gaye Su Akyol`u hiç duymadım ve sanırım çok şey kaçırdım.
  Dergi okumayı ben de severim. Biliyor musun internet yaygınlaştığından beri kağıt tüketimi azalmamış, tam tersi artmış. Sebep olarak insanların gerekli gereksiz her şeyin çıktısını almaları gösteriliyor. Dergi okunma oranlarını bimiyorum doğrusu. Araştıralım bakalım:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet bir araştırmak lazım ama bence dergi oranlarında azalma vardır. Çevremde dergi alan okuyan o kadar insan var ki ... Daha da kötüsü benim dergileri neden bu kadar çok sevdiğimi ve dergi almanın neden bana bu kadar keyif verdiğini anlamayan bir çok insan var :(
   Yemek kitaplarıma daha sevgi dolu yaklaşmaya karar verdim yani sadece kenarını kıvırıp bunu denemeliyimi bırakıp bunu denedim demek istiyorum :)

   Sil