6 Nisan 2013 Cumartesi

Kuş Yemi


 Kuşları sevmeyen yoktur herhalde. Masum, güzel ve özgür... kuşları kitaplarda,çizgi filmlerde hep özgürce uçarken gördüğüm için kafes içinde bana hep garip geldiler. Çocukken bütün çocuklar gibi ablam ve benimde kuşumuz vardı.Genelde hep kafesinin dışında olmasına rağmen dört duvar arasındaydı. Bu duruma en çok annem üzülüyordu herhalde.
   Birazcık daha büyümeye başlayınca kafeste kuş beslemek bana da çok üzücü gelmeye başladı. Renklerine , sesine , muhabbetine hayran olduğumuz o güzel kuşlar süslü kafeslerin içindeydi. Sırf biz insanlar bir şekilde onları gözümüzün önünde tutmak istediğimiz için. Bir çok kişinin bana kızdığını 'ama o kafes kuşu dışarıda yaşayamaz' dediğini biliyorum . Ama o vatanında yaşamayı, tutunmayı biliyor.
  Neyse ben de aynı şeyi iki tanecik balığıma yapıyorum sanırım. Bir fanusun içinde dön babam dön durumundalar .     Ama kuşları kafeste, evde beslemek istemiyorum demek hiç beslemiyorum demek değil tabii. Bütün kış mutfak penceremin kenarından ekmek yediler:) Afiyet olsun...
   Bu defa daha önce yabancı bir blogda gördüğüm (malesef nerede gördüğümü hatırlamıyorum ) kuş yemlerinden yaptım . Malum bahar yavaş yavaş gelmeye başladı, gidenlerde dönüyorlar, Populasyon artıcak, kavga çıkmadan yem oranları artmalıydı...
   
  Kuş yemi dışında hepimizde olan malzemeler. Kuş yemide  büyük marketlerde bile var artık .

                                                   Bu kadar kolay ve kısa bir işlem.....
       Arka bahçemizde ki kayısı ağacı. Dalları balkonumuzda her yıl. 2. kat balkonundan dalından taze kayısı toplanıp yenebilen şehir merkezinde kaç ev vardır:)
                                                                                 :)


Paylaş

5 yorum :

 1. Great idea!! thank you so much for your visit!
  I follow you with GFC and Bloglovin!
  and I added you by g+ too! I'm very happy if you do the same.
  Have a wonderful weekend!

  Besos, desde España, Marcela♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thank you Marcela :) I would often visit the blog...Waiting for the new post

   Sil
 2. Süper bir fikir,hemen hemen yapıyorum.. Benimde iki kumru ziyaretçim var her gün pencere kenarıma gelirler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende bu fikri ilk gördüğüm zaman çok etkilenmiştim Pelin:) Sabah kalkıpta rulonun üstünde ki yemlerin yendiğini görünce daha bi mutlu oluyor insan:) Bence senin kumrularında çok sevecektir bu fikri :)

   Sil
 3. çok güzel olmuş. elinize sağlık

  YanıtlaSil